QuanTanium® hakkında 10 önemli gerçek

QuanTanium insanlığın bildiği en hafif, en güçlü metal olan titanyum ile güçlendirilmiştir. En önemli özellikleri şunlardır:

1. Çizilmeye, aşınmaya ve yıpranmaya karşı olağanüstü bir direnç sağlamak üzere titanyum ile güçlendirilmiş.
2. QuanTanium düşük maliyetlidir.
3. Hayvansal yağların ve yüksek şeker içeren gıdaların zarar verici etkilerine karşı dayanıklıdır.
4. Tüketicinin dikkatini çeken yüksek bir parlaklığa sahiptir.
5. Mükemmel ayrılma (nonstick) özelliği gösterir.
6. Film kalınlığı, performans seviyesini ve maliyeti değiştirmek üzere ayarlanabilir.
7. Bulaşık makinesinde yıkanabilir.
8. Çok çeşitli ve çekici renk seçenekleri mevcuttur.
9. Orta ve üst-orta sınıf pişirme gereçleri ve fırın gereçleri için.
10. Metal mutfak eşyaları ile kullanılabilir.

Whitford’un ürettiği QuanTanium şimdi farklı amaçlar için farklı formlarda sunuluyor:

Pişirme gereçlerinde QuanTanium

QuanTanium içten destekli, su bazlı ve çok katmanlı bir kaplamadır. Titanyum parçacıkları içeren benzersiz yapısı kaplamanın neredeyse tüm dış etkenlere karşı dayanıklı olmasını sağlar. Titanyum parçacıklarının çizilmeye karşı sunduğu mükemmel koruma sayesinde QuanTanium, geleneksel yöntemlerle güçlendirilen diğer sıradan sistemlere göre çok daha sert ve uzun ömürlüdür. Bunun nedeni titanyumun diğer pişirme gereçlerinde kullanılan krom ve çeliğe göre kat kat daha sert olmasıdır. Düşük maliyetli QuanTanium, üstün özelliklere sahip bir nonstick sistemi uygun fiyatlarla sunar.

Fırın gereçlerinde QuanTanium

A. Püskürtme uygulaması: Püskürtme kaplama tekniği ile fırın koşullarına dayanıklı olacak şekilde üretilen QuanTanium içten destekli, solvent bazlı ve iki katmanlı bir nonstick sistemidir. Kaplamanın titanyum parçacıkları içeren yapısı QuanTanium‘un aşınmaya karşı üstün bir performans göstermesini sağlar.
QuanTanium‘un bu versiyonunda PTFE yerine kullanılan silikon, ürüne üstün ayrılma özelliği kazandırır. Fırın gereçlerinde kullanılan QuanTanium (püskürtmeli versiyon), talep edildiği takdirde “PTFE/PFOA İçermemektedir” ibaresiyle pazarlanabilir.

Titanyumun çizilmeye karşı sunduğu mükemmel koruma sayesinde QuanTanium, geleneksel yöntemlerle güçlendirilen diğer fırın gereçleri sistemlerine göre çok daha sert ve uzun ömürlüdür. Bu QuanTanium ürünü, alüminyum ve fosfatlı karbon-çelik alt katmanlar ile kullanılmaya çok uygundur.

B. Rulo kaplama uygulaması: Rulo kaplama tekniği ile ızgara yağlarının ve yüksek şeker içerikli gı- daların olumsuz etkilerine dayanacak ve aşındırıcı dış etkenlere karşı üstün performans sergileyecek şekilde üretilen QuanTanium iki katmanlı, yüksek sıcaklıkta sertleşen ve içten destekli bir nonstick sistemidir. Titanyum parçacıklarının çizilmeye karşı sunduğu mükemmel koruma sayesinde QuanTanium, geleneksel yöntemlerle güçlendirilen diğer rulo kaplama sistemlere göre çok daha sert ve uzun ömürlüdür. Rulo kaplama tekniği ile üretilen QuanTanium PFOA içermemektedir. Rulo kaplama tekniği ile üretilen QuanTanium, üst-orta ve orta seviye fırın gereçleri kategorilerindeki ürünlerde ve özellikle de Hi-Top/Kalaysız çelikten fırın tavası üretimi gibi zorlu uygulamalarda kullanılmaya çok uygundur.

Pişirme gereçlerinde QuanTanium®

QuanTanium® içten destekli, su bazlı ve çok katmanlı bir kaplamadır. Titanyum parçacıkları içeren benzersiz yapısı kaplamanın neredeyse tüm dış etkenlere karşı dayanıklı olmasını sağlar. Titanyum parçacıklarının çizilmeye karşı sunduğu mükemmel koruma sayesinde QuanTanium®, geleneksel yöntemlerle güçlendirilen diğer sıradan sistemlere göre çok daha sert ve uzun ömürlüdür. Bunun nedeni titanyumun diğer pişirme gereçlerinde kullanılan krom ve çeliğe göre kat kat daha sert olmasıdır. Düşük maliyetli QuanTanium®, üstün özelliklere sahip bir nonstick sistemi uygun fiyatlarla sunar.