PTFE/Seramik kaplama tesisimiz mutfak eşyaları ve diğer endüstriyel uygulamalarda ürünlerin PTFE veya seramik kaplanması işlemi için dizayn edilmiş bir tesis olup müşterinin talebine göre otomatik veya manuel opsiyonlarımız bulunmaktadır.

PTFE kaplama işlemi genel olarak üç adımdan oluşmaktadır; PTFE uygulama, PTFE pişirme ve talebe göre yüzey temizleme.

PTFE Boya Uygulama Hattı
Ürünlere PTFE materyalin püskürtülmesi ve kurutma işlemlerinden oluşan bir süreçtir. Müşterinin kapasitesine göre otomatik (konveyörlü) veya manuel çözümler sunulmaktadır.

PTFE Pişirme Hattı
PTFE kaplama işlemi yapılan ürünlerin yüksek ısıda pişirilmesi işlemidir. Müşterinin kapasitesine göre otomatik (konveyörlü) veya manuel çözümler sunulmaktadır.

Yüzey Temizleme Hattı
PTFE kaplama işleminden önce kimyasal yüzey hazırlama işlemidir. Müşterinin talebine göre uygun kapasitede otomatik olarak dizayn edilmektedir.

Sandviç şeklinde üretilen fırın panelleri yüksek sıcaklığa dayanıklı silikon ile birbirine geçme olarak monte edilmektedir.

Fırın sıcaklık kontrolü dijital termostatla yapılmakta; boyanın pişirilme sıcaklığı, sıcaklık aralığı, pişme süresi ve egzos fanının çalışması istenildiği gibi dijital olarak ayarlanabilmekte ayarlanan pişme süresinin sonunda egzos aspiratörü devreye girmekte içerideki kirli gaz atılmakta ve korna ile işlemin bittiği ikazı verilmektedir.

Firmamızın proje bürosu tarafından hazırlanan tasarımlar imalattaki teknik ekibimiz tarafından hassasiyetle üretilip tüm kontrolleri yapılarak sevk edilmektedir.

Kutu fırınlarımız standart olarak aşağıdaki ölçülerde üretilmekte olup ihtiyaca bağlı olarak farklı ölçüler ve konstrüksiyonlarda da üretilmektedir.

Standart Genişlik : 1500 mm (ic net)
Standart Yükseklik : 1800 mm (ic net)
Standart Uzunluk : 2000 mm ile 7000 mm arası (ic net)

Konveyörlü Boya Uygulama Tesisleri

Konveyörlü tesislerimiz; birbirine uyumlu birçok sistemin mükemmel bütünleşmesiyle meydana gelir.

İleri teknoloji kullanılarak imal ettiğimiz konveyörlü tesisler, en ince ayrıntısına kadar projelendirilerek, titiz bir çalışma ile üretilmektedir.

Bu tarz sistemlerin seçiminden önce üretimlerinizle ilgili tüm teknik detaylar; parça ölçüleri, kapasitesi, malzeme cinsi, yüzey temizleme şekli ve tesisi kuracağınız yerleşim yeri gibi pek çok teknik detay uzman mühendislerimiz tarafından incelenip firmanıza ve ürünlerinize en uygun şekilde otomatik boya hatları projelendirilerek sizlerin görüş ve incelemelerine sunulur.

Tribo Electron Manual ve Otomatik Toz Boya Cihazı

Electron Tribo Manual toz boya cihazları tribo boya kullanacak olan müşterilerimize mükemmel performans ve sonuç vermek üzere geliştirilmiştir. Çok fazla girintisi ve  çıkıntısı olan parçaları electron tribo cihazları ile kolaylıkla boyayabilirsiniz

Otomatik boyama hatlarında parça şekline ve konveyör hızına bağlı olarak uzman kadromuz tarafından belirlenecek adette cihazlar ile en iyi sonucu almanız sağlanacaktır.

Bu cihazlar multicolor ve kare tip boya depoları ile kullanım için uygundur.

Multicolor
Bu ünite direkt olarak toz boya kutusundan boya emerek uygulama yapmaya uygundur. Gün içinde çok fazla renk değiştiren kullanıcılar için geliştirilmiştir.

Boya Depoları
(50-8 Lt.)Farklı ihtiyaçlar için geliştirilmiş olan depoların kullanımı ve temizliği kolaylıkla yapılabilmektedir.